Terminarz tygodniowy

Terminarz miesięczny

Druki przelewu / wpłaty

Numerator - indywidualne numerowanie druków

Druki (blankiety) przelewu / wpłaty, generator szablonów przelewów, terminarz.

Po co jest ta strona?

Znajdziesz tu programy, które choć proste, to mogą być bardzo pomocne. Nie trzeba ich pobierać z internetu i instalować na własnym komputerze. Działają one przez internet.

Na przykład możesz wydrukować w łatwy sposób szablon terminarza, czyli listę spraw do załatwienia w najbliższym czasie. Możesz wybrać tydzień lub miesiąc, który chcesz wydrukować, a daty zostaną automatycznie ustawione. Po wydrukowaniu terminarza możesz wygodnie wpisywać czekające na Ciebie sprawy i np. przypiąć go przy biurku. Terminarz będzie za Ciebie pamiętał sprawy.
Dostępne są dwa rodzaje terminarza: tygodniowymiesięczny.


Pomoc

Jeśli klikniesz w pytajnik, który znajduje się w niektórych miescach strony, otworzy się dymek z tekstem pomocy.

Zalecenia

Polecam używać przeglądarkę inną niż Internet Explorer np. Firefox. Inne przeglądarki to np. Seamonkey, Netscape Navigator.

Jak drukować

Najlepiej jest drukować w formacie PDF klikając na przycisk "Drukuj z PDF". Aby było możliwe drukowanie w ten sposób, musisz mieć zainstalowany program, który odczytuje pliki w tym formacie. W systemie Windows jest to Acrobat Reader do pobrania ze strony producenta lub z tej strony. Użytkownicy Linuksa mogą użyc np. Kpdf, GnomePDF.

Jeśli chodzi o skrypty terminarzy, jest też możliwość druku bezpośrednio z przeglądarki, jednak efekty tego sposobu drukowania nie są do końca przewidywalne i na różnych komputerach wydruk może wygladać inaczej. Opis druku w przeglądarce Firefox jest podany niżej.

Instrukcja drukowania terminarzy w przeglądarce Firefox

  1. Kliknij: Plik -> Ustawienia drukowania.
  2. W zakładce "Format i opcje" kliknij "Pejzaż" aby ustawić stronę w poziomie.
  3. Zaznacz opcję "Drukuj tło (kolory i obrazki)" aby było widoczne szare tło niektórych pól tabeli.
  4. W zakładce "Marginesy i nagłówek/stopka" ustaw szerokość marginesów, jakie obsługuje Twoja drukarka (np. marginesy drukarki HP deskjet 845c to (w przypadku drukowania w położeniu poziomym): dolny (na podglądzie lewy) - 18mm, górny (na podglądzie prawy) - 4mm, lewy (na podglądzie górny) - 4mm, prawy - 4mm).
    Jeżeli któryś z marginesów zostanie ustawiony zbyt wąski to część tabeli może zostać niewydrukowana (obcięta). W przegladarkach innych niż Firefox mogą być użyte inne jednostki niż milimetr, np. cal.
  5. W tej samej zakładce w sekcji "Nagłówki i stopki" ustaw wszystkie pola na "puste" i zakończ klikając "OK". Ustawienia powinny zostać zapisane i następnym razem nie trzeba ich ustawiać.
  6. Kliknij: Plik -> Drukuj (lub wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+P).
  7. Aby wybrać drukowanie w skali szarości kliknij przycisk "Właściwości".
  8. Kliknij przycisk "Drukuj"... powinno rozpocząć się drukowanie.


Polityka prywatności
Copyright © D.R. 2007 - 2020